Drobečková navigace

HOME > O nás > Poznejte kvalitu

Poznejte kvalitu

Kvalita

Používáme hi-end kování z Rakouska a Německa, švédské a slovinské komponenty. Špičkové laky si necháváme speciálně míchat v Itálii, zemi, která se drží už léta na špičce ve vývoji a výrobě laků. Všechny ostatní vstupní materiály jsou velmi pečlivě vybírány v České republice.

Pozornost už od počátku výroby

Věnujeme velkou pozornost už samotnému zpracování vstupních materiálů. Přísné kontrole podléhá vlhkost dřeva, která nejvíce ovlivňuje dlouhodobou stabilitu jednotlivých dílů a tím i trvanlivost nábytku.

Převážnou část našich vstupních velkoplošných materiálů, masivního dřeva i dýh tvoří prvotřídní, prověřený český produkt.
Pokud není k dispozici český kvalitní materiál v určitém segmentu, nakupujeme vždy jen ten nejkvalitnější dostupný zahraniční materiál s JASNĚ prokazatelným místem původu.
Tento materiál musí mít vždy certifikace dle ČSN ( nějaké nejasné CE u nás neexistuje)
Jasnou certifikaci zdravotní nezávadnosti ale také například doklady o tom, že se jedná o materiál z těžby trvale udržitelného zdroje.

Zdravotní nezávadnost – 100% garance

 V prvé řadě klademe velký důraz na  zdravotní nezávadnost našeho nábytku. Jsme si vědomi toho, jak je pro Vás důležité zdravé prostředí, ve kterém žijete. Pracujeme proto pouze s materiálem, který je naprosto zdravotně nezávadný. Naše materiály uvolňují 5x méně formaldehydu než připouští evropské normy. Patří tak mezi nejlepší na českém i světovém trhu.

Lakování

Na základ MDF nanášíme na obou stranách včetně hran 5 vrstev akrylátového laku. Ten je následně vytvrzen pomocí UV záření. Po vytvrzení jsou aplikovány ještě 2 finální vrstvy polyuretanových laků ve vysokém lesku případně matu.

Výsledkem je nejdokonalejší a nejkvalitnější povrchová úprava nábytku. Ta má téměř neomezenou životnost, absolutní odolnost proti vlhkosti a vysokým teplotám (až do 500 °C) a nejvyšší možný stupeň lesku, který nelze dosáhnout žádnou jinou technologií.

U dýhovaných povrchových úprav nanášíme na obou stranách dílce včetně hran 3 vrstvy akryluretanového transparentního laku ve vysokém lesku případně matu. Vytváříme tak dokonalou funkční a estetickou ochranu pro povrchovou dýhu. Zásadně vylučujeme použití vodou ředitelných laků.

Tvarové lisování

Tvarové lisování je součástí výroby všech kulatých a zaoblených profilů, které umíme vytvořit ve špičkové kvalitě, ve vysokém lesku i hlubokém matu. Sem patří také vlastní výroba kvalitních dýhovaných kulatých prvků uplatněných zejména u kuchyňských linek a obývacích pokojích. Nejrozšířenější a také nejvíce žádané jsou pak u rustikálních i moderních kuchyní.

Masiv

Naše technologie opracování masivu je pověstná. Mezi výchozí výrobky patří několik typů čelních ploch kuchyňských linek, elegantní dekorativní lišty rovného i oblého tvaru a celá řada doplňků jak pro kuchyně tak i pro ostatní sortiment nábytku.

Lisování dýhy

Lisování patří mezi tradiční technologie firmy při výrobě rovných i tvarovaných ploch. Na tomto úseku máme k dispozici dvě moderní pracoviště. Pro výrobu sesazenek na nábytkové dílce kuchyní, obývacích stěn a ložnic používáme velmi kvalitní výběrové dýhy.

Ohýbání dřeva

Jako jedna z mála světových firem disponujeme nejširším sortimentem technologií pro tvarování dřeva – od vysokofrekvenčního lisování po tradiční ohýbání, které objevil a zavedl v 19. století slavný Michael Thonet. Tyto produkty najdete, jak je u Hanáka obvyklé, v celém sortimentu, tzn. v kuchyních, obývacích pokojích i ložnicích.

Máte právo mít to nejlepší..