DOKONALÉ A ZA BEZKONKURENČNÍ CENU!

NOVÁ KOLEKCE KUCHYNÍ HANÁK 2016

hanák-
nábytek
jsme na facebooku partner
Lyoness
partner
Sphere

BALANČNÍ STOLIČKY   -  seďte méně a seďte lépe

Vážení přátelé životního stylu zaměřeného na zdraví a přírodu, nabízíme Vám řešení i v oblasti sezení, a to program NEST-NATURE, který byl vyvinut nejen pro zdravější sezení, ale plně respektuje přírodu jako nejdůležitější zdroj našeho bytí.

Program NEST-NATURE je v podstatě emoční „návrat“ k bezpečí a teplu, které jsou blízké vlastnímu domovu. Jde o určitý návrat k přírodě, ze které bychom měli nejen čerpat, ale měli bychom ji i chránit. 

logo NEST(1).JPG

 

ERGONOMICKÉ PŘEDNOSTI STOLIČEK ERCOLINO

PROTI NEPŘIROZENÉMU ZAKŘIVENÍ ZAD

Pohyb znamená život. Protože podepírat své tělo různými svaly, které máme k dispozici, je zcela přirozené, je tento způsob sezení nejlepší prevencí proti křivení Vašich zad. Zabraňuje tak riziku vzájemného sesednutí obratlů, které může být příčinou tzv. kulatých zad. Tento specifický způsob sezení je vhodný především pro lidi, kteří trpí nepřirozeným zahnutím páteře (hyperlordóza). Dosažení lepší pozice při sezení pomáhá tak nepřirozené zahnutí páteře napravit.

INTUITIVNĚ ZDRAVĚJŠÍ SEZENÍ

Stolička ERCOLINO nás díky své pružné konstrukci nutí k tomu, abychom seděli v takových pozicích, které jsou mnohem méně frustrující pro tělo, než sezení na konvenčních židlích. Tato speciální stolička se dokáže přizpůsobovat tělu sedícího vždy tak, aby se nepohodlí při sezení snížilo. Stolička v principu umožňuje měnit pozice sezení a tím rozdělit tlaky v těle a uniknout tak nezdravému držení těla. To vše se děje, aniž by to sedící vnímal.

VÝŠKY STOLIČEK ERCOLINO

Stoličky ERCOLINO mohou být používány jak dětmi od 4-5 let jejich věku, tak také dospělými. Provedení ready je nastavitelné od 52 cm do 71 cm ( 6 stupňů ), provedení smallmedium nebo big jsou vždy s pevnou výškou, a to 36cm, 46 cm nebo 56 cm.
Upozornění: Skutečná výška sezení je z důvodu pružnosti překližky o cca 1-2 cm nižší a je závislá na hmotnosti sedícího. Naopak u verzí čalouněných je třeba k takto vypočtené výšce sezení přidat tloušťku stlačeného čalounění pod sedacími hrboly, a to cca 1 cm u 3D sedáků a cca 2 cm u sedáků plochých s tužší kokosovou výplní.

ČALOUNĚNÝ SEDÁK

Všechny stoličky jsou k dodání s povrchovou úpravou buk nebo dub a je možné je vybavit lehkým plochým nebo ergonomickým 3D čalouněným sedákem. K výměně čalounění nebo za účelem jeho čištění stačí jednoduše povolit dva šrouby pod sedákem a odebrat čalounění. Potah je vyroben z čisté střižní vlny nebo z vysoce hodnotného recyklovaného polyesteru. Jádro plochého čalouněného sedáku je vyrobeno na bázi přírodních kokosových vláken.

DYNAMICKÉ SEZENÍ S ERCOLINO – ZDRAVOTNÍ ASPEKTY

- podporuje dynamické, správné a flexibilní pozice sezení, které zlepšují koncentraci a schopnost výkonu

- umožňuje lepší roztažení hrudního koše a napomáhá bráničnímu dýchání, ulehčuje přitom krevní cirkulaci, která zvyšuje příliv krve do mozku a stará se tak o zlepšení koncentrace

- umožňuje pohyblivost pánve, trupu a horních končetin, snižuje přitom problémy s bederními a krčními obratli a ztuhlými rameny

- chrání přirozenou, fyziologickou strukturu páteře, zejména v oblasti bederní páteře

POHYB JE ŽIVOT

Aktivní sezení nabízí více užitků. Naše srdce je důmyslný orgán, který transportuje krev do všech oblastí našeho těla. Nicméně není tak dobře připravené dopravit krev zpátky do srdce. Proto je nutný pohyb, který srdci pomáhá.

ERCOLINO I PRO DĚTI OD CCA 4 LET VĚKU

Přestože stabilizace dětské páteře je dokončena teprve v cca 10 letech věku dítěte, není sezení na balanční stoličce pro dítě náročnější než na židli běžné (pevné). Dynamické sezení je jednoznačně zdravější, na pevné židli se zádové svaly unaví dříve.

Viděli jste někdy malé dítě, že by si kreslilo u stolečku s řádně podepřenými zády? Asi ne. Takže zde scházející opěrka zad „scházet“ opravdu nebude.

Samozřejmě, že bychom na takovou židli neposazovali batole (jelikož by z ní spadlo). Ale asi od 4 let věku je to zcela v pořádku.

PRODUKTY

Ercolino bez čalounění

Ercolino s čalouněním vlna výplň kokosová vlákna

Ercolino s čalouněním Carissima tvarování 3 D

Klekačka Rokko čalouněná

ercolino-bez-calouneni__165_plus.jpg ercolino-s-calounenim-vlna-vypln-kokosova-vlakna__164_plus.jpg ercolino-s-calounenim-carissima-tvarovani-3-d__166_plus.jpg __341_main.jpg

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.